sobota 23 Lis 2024
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. środa miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II – Monastère Invisible de Jean Paul II

"Bóg lituje się nad kim chce, i miłosierdzie okazuje temu, nad kim chce się zmiłować"

św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, Dzieje Duszy

Rkp. A2v:
„Bóg lituje się, nad kim chce i udziela miłosierdzia, komu chce udzielić miłosierdzia. Nie jest to więc dziełem tego, kto chce lub kto zabiega, ale Boga, który udziela miłosierdzia”. (Rz 9, 15-16)
Długo zastanawiałam się dlaczego Dobry Bóg miał upodobania, dlaczego wszystkie dusze nie otrzymywały w równym stopniu łask...

Jezus raczył pouczyć mnie:
...zrozumiałam, że wszystkie kwiaty, które stworzył są piękne, że blask róży i biel Lilii nie odbierają zapachu małemu fiołkowi, ani zachwycającej prostoty stokrotce... Zrozumiałam, że gdyby wszystkie małe kwiatki chciały być różami,
przyroda straciłaby swój wiosenny strój ...pola nie byłyby już ozdobione kwiatkami
Podobnie dzieje się w świecie dusz, w tym ogrodzie Jezusa. Spodobało Mu się stworzyć wielkich świętych, których można porównać do Lilii i róż; lecz stworzył także tych najmniejszych, którzy winni się zadowolić, że są stokrotkami i fiołkami, przeznaczonymi, by radować oczy dobrego Boga, gdy je skieruje na ziemię. Doskonałość polega na tym, by czynić Jego wolę, by być tym, czym On nas chce mieć...

A10v:
..Kiedy stanął przede mną ideał doskonałości, zdałam sobie sprawę, że aby zostać świętą, trzeba dużo cierpieć, szukać zawsze tego, co najdoskonalsze i zapomnieć o sobie.
Zrozumiałam, że istnieje wiele stopni świętości, a każda dusza posiada swobodę w daniu odpowiedzi na zaproszenie Naszego Pana, może czynić dla Niego mało lub wiele, jednym słowem, ma możność wyboru pomiędzy ofiarami, o które On prosi. Zawołałam więc, jak w dniach mego wczesnego dzieciństwa: “Boże, wybieram wszystko!” Nie chcę być świętą połowicznie, nie lękam się cierpieć dla Ciebie, obawiam się jedynie zachowania własnej woli, zabierz mi ją, bo “wybieram wszystko, czego Ty chcesz!”...


Miłosierne Serce Pana Jezusa

Jezus powiedział do wdowy z Nain: „Nie płacz!”, a następnie zwrócił się do martwego młodzieńca i obudził go jakby ze snu (por. w. 13-15). Pomyślmy o tym! Boże Miłosierdzie daje człowiekowi życie, wskrzesza go z martwych. Pan zawsze spogląda na nas z miłosierdziem, oczekuje na nas z miłosierdziem. Nie lękajmy się do Niego zbliżyć! Ma On serce miłosierne! Jeśli ukażemy Jemu nasze wewnętrzne rany, nasze grzechy, On zawsze nam przebacza. To czyste miłosierdzie!

Papież Franciszek, 09.06.2013

Pokusa chrześcijaństwa bez Krzyża.

Papież Franciszek, podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty, w dniu 29.05.2013 nawiązując do fragmentu ewangelii (Mk 10, 32-45), gdzie Jezus zapowiada swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie, natomiast niektórzy z Jego uczniów starają się „załatwić sobie” pierwsze miejsca w niebieskiej chwale, za co inni na nich się oburzają. Jak wskazał Papież, uczniowie podlegają tym samym pokusom, które były udziałem Jezusa na pustyni. Chodzi w pierwszym rzędzie o „bezwysiłkowe” dzieło zbawienia, dokonane na mocy cudu bądź sukcesu, takie chrześcijaństwo bez Krzyża, zatrzymane wpół drogi.

„Triumfalizm zatrzymuje Kościół. Triumfalizm zatrzymuje chrześcijan. Kościół triumfalistyczny to Kościół zatrzymany wpół drogi, zadowolony z siebie, ustawiony, uporządkowany i zaopatrzony we wszystkie urzędy, sprawny. Ale to Kościół, który wypiera się męczenników, bo nie wie, że męczennicy są dla Kościoła niezbędni na drodze Krzyża. To Kościół, który myśli jedynie o triumfach, sukcesach, a nie zna tej Jezusowej zasady, która mówi o triumfie za pośrednictwem klęski, ludzkiej klęski Krzyża. A to jest pokusa, która dotyczy nas wszystkich” – powiedział Papież.

Tekst pochodzi ze strony: pl.radiovaticana.va

Kazanie o. Wojciecha - 18.06.2013

I wątek – List 246 o.Rafała do Jerzego Kalinowskiego, Smoleńsk, 23.10.1873 r.

  1. 1. Ojciec Rafał, a w tym okresie jako Józef, starszy brat, pisze list do swojego ukochanego brata, Jurka, który był związany szczególnie ze starszym bratem i który również starał się o  podjęcie tradycji rodzinnej i jej zachowanie.
  2. 2. List pisany jest na krótko przed zakończeniem swojego pobytu w Smoleńsku, dopełnia ostatnich formalności, ale całe zmaganie z biurokracją podjęła na siebie siostra Masia w  Petersburgu.

    Więcej…








Licznik odwiedzin

Dzisiaj31
Wczoraj51
Wizyt w tygodniu286
Wizyt w miesiącu1033
Łącznie wizyt211218

VCNT - Visitorcounter