poniedziałek 20 Maj 2019
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. wtorek miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II – Monastère Invisible de Jean Paul II

kard. Jorge Mario Bergoglio o Janie Pawle II

W 8 rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II Radio Watykańskie przypomniało słowa kard. Jorge Mario Bergoglio sprzed dwóch lat, wyrażające cześć jaką darzył bł. Jana Pawła II obecny papież. W dzień beatyfikacji, 1 maja 2011 roku kard. Bergoglio podkreślił, że bł. Jan Paweł II nie lękał się, gdyż w swoim życiu kontemplował Zmartwychwstałego Pana i dlatego potrafił pokonywać dyktatury. Męstwo, stanowczość jakimi obdarza nas Chrystus Zmartwychwstały, pokój serca, z powodu przebaczenia jakie zyskujemy dzięki Bożemu miłosierdziu uwalniają nas od lęku. Właśnie dlatego w naszym sercu mogą rozbrzmiewać słowa Jezusa i bł. Jana Pawła II - «nie lękajcie się!» - stwierdził przed niemal dwoma laty metropolita Buenos Aires.

Znamy drogę prawdziwą.

HOMILIA Z MSZY WIGILII PASCHALNEJ 2013

1. „Dlaczego szukacie wśród umarłych Tego, który żyje”

Te słowa w dzisiejszej Ewangelii kierują aniołowie do niewiast, które nie znalazły w grobie Ciała Jezusa Chrystusa. Przypomnijcie sobie, co do Was mówił, kiedy jeszcze przebywał w Galilei”.

Dziś również przeżywamy tajemnicę pustego grobu. Ktoś powie, że to coroczne inscenizacje, które Wam urządzamy. Jeśli tak, to inscenizacją był również pusty grób, o którym mówi dzisiejsza Ewangelia, inscenizacją byłby cały Kościół.

Więcej…

Podsumowanie akcji Dzień Chorego Poznań 11.02.2013

Młodzi zaangażowani studenci medycyny postanowili 11.02.2013 z okazji Światowego Dnia Chorego „coś zrobić”.

Światowy dzień chorego był obchodzony w poznańskich szpitalach 11.02.2013. W placówkach odbyły się uroczyste Msze Święte z sakramentem namaszczenia chorych. M. in. księża kapelani, z pomocą członków Koła KSM Uniwersytetu Medycznego, rozprowadzali wśród pacjentów broszurki przedstawiające sens cierpienia. Inicjatywy związane z tym świętem zostały przyjęte ciepło zarówno przez pacjentów, jak i personel medyczny. Dzięki tej akcji wiele osób cierpiących przybliży się do Jezusa! Maranatha, przyjdź Panie przyjdź! --> Przeczytajcie relację Maćka, Natalii i Asii.

Więcej…

Papież Franciszek - pierwsze kazanie "Iść. Budować. Wyznawać."

Iść. „Chodźcie, domu Jakuba,  postępujmy w światłości Pańskiej!” (Iz 2, 5). Oto pierwsza rzecz, jaką Bóg powiedział Abrahamowi: Chodź w mojej światłości i bądź nienaganny. Chodzić: nasze życie jest wędrówką i nie jest dobrze, kiedy zatrzymujemy się. Chodzić nieustannie, w obecności Pana, w światłości Pana, starając się żyć tak nienagannie, jak tego wymagał Bóg od Abrahama, w Jego obietnicy.

Budować. Budować Kościół. Jest mowa o kamieniach: kamienie mają swoją trwałość; ale kamienie żywe, kamienie namaszczone Duchem Świętym. Budować Kościół, Oblubienicę Chrystusa, na tym żywym kamieniu węgielnym, którym jest sam Pan, w ruchu naszego życia, budować.

Trzecie, wyznawać.

Więcej…
Licznik odwiedzin

Dzisiaj95
Wczoraj75
Wizyt w tygodniu95
Wizyt w miesiącu2061
Łącznie wizyt123037

VCNT - Visitorcounter