środa 23 Maj 2018
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
15. maja. Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II – Monastère Invisible de Jean Paul II

Podsumowanie akcji Dzień Chorego Poznań 11.02.2013

Młodzi zaangażowani studenci medycyny postanowili 11.02.2013 z okazji Światowego Dnia Chorego „coś zrobić”.

Światowy dzień chorego był obchodzony w poznańskich szpitalach 11.02.2013. W placówkach odbyły się uroczyste Msze Święte z sakramentem namaszczenia chorych. M. in. księża kapelani, z pomocą członków Koła KSM Uniwersytetu Medycznego, rozprowadzali wśród pacjentów broszurki przedstawiające sens cierpienia. Inicjatywy związane z tym świętem zostały przyjęte ciepło zarówno przez pacjentów, jak i personel medyczny. Dzięki tej akcji wiele osób cierpiących przybliży się do Jezusa! Maranatha, przyjdź Panie przyjdź! --> Przeczytajcie relację Maćka, Natalii i Asii.

Więcej…

Kazanie o. Wojciecha - 19.02.2013

MSZA ŚW. W INTENCJI O POKÓJ SERCA I ZA NIEULECZALNIE CHORYCH

Wątek św. Rafała, List 243, do Feliksa Zienkiewicza, Smoleńsk, 13.10.1873 r.
List do przyjaciela, wiernego przyjaciela, ale niewierzącego, choć szczerego patrioty i oddanego pracy organicznej na rzecz innych.

Więcej…

Orędzie Ojca św. Benedykta XVI na 21 Światowy Dzień Chorego 11.02.2013 czytaj
Przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie – pisze Benedykt XVI – kończą słowa Chrystusa: „Idź, i ty czyń podobnie” (Łk 10, 37). Mamy „czerpać z nieskończonej miłości Boga, utrzymując z Nim żywą relację w modlitwie, siłę do tego, by na co dzień troszczyć się konkretnie, na wzór Miłosiernego Samarytanina, o osoby zranione na ciele i na duchu, proszące o pomoc, także gdy są to osoby nieznane czy pozbawione zasobów. Odnosi się to nie tylko do pracowników duszpasterstwa i służby zdrowia, ale do wszystkich, również do samego chorego, który może przeżywać swoją kondycję w perspektywie wiary”. Ojcowie Kościoła upatrywali w postaci Miłosiernego Samarytanina samego Jezusa, a w człowieku, który wpadł w ręce złoczyńców, ludzkość zranioną przez grzech. Chrystus „zniża się do cierpiącego człowieka, by przynieść nadzieję i światło”. Obecny Rok Wiary jest okazją, by wzmóc posługę charytatywną w naszych wspólnotach kościelnych. Wtedy każdy „stanie się Miłosiernym Samarytaninem dla drugiego człowieka, który jest obok nas”

Łaska nawrócenia matek, za wstawiennictwem ich dzieci, którym nie pozwoliły urodzić się.

Świadectwo Moniki Lecoufle, pielęgniarki, która została wezwana do misji służenia życiu w kontekście dramatu dzieci nienarodzonych i rodziców poranionych przez dokonanie aborcji:

Matki, nawet jeśli nie pozwoliły urodzić się dzieciom, to przekazały im byt. Miłość objawia im fakt, że ich dzieci przebywają w chwale, po to by matki razem z nimi dzieliły również szczęście wieczne. Otrzymują one w ten sposób od Boga łaskę nawrócenia za wstawiennictwem swych dzieci poprzez przebaczenie grzechów. Matka i dziecko są znowu zjednoczeni w Bożej Miłości. Z kolei ta wielka Miłość skłania Matki, by same stawały się apostołkami Bożego Miłosierdzia.

Poniższe świadectwa potwierdzają, że: Jezus, który po swoim Zmartwychwstaniu najpierw chciał pocieszyć swoją Matkę, pokazuje, jak bardzo pragnie pocieszać i wspierać wszystkie matki, które straciły swoje dzieci, a także nie mogły ich przyjąć.

wg Martial Codou Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II

Więcej…
Licznik odwiedzin

Dzisiaj119
Wczoraj172
Wizyt w tygodniu453
Wizyt w miesiącu2914
Łącznie wizyt90184

VCNT - Visitorcounter