środa 25 Kwi 2018
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
15. maja. Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II – Monastère Invisible de Jean Paul II

Spotkanie wspólnoty NKJP - 21.04.2015 r.

Po Mszy św. Niewidzialnego Klasztoru w 3 wtorek kwietnia, podczas spotkania w Przystani św. Józefa dzieliliśmy się naszym doświadczeniem spotkania z chorymi i cierpiącymi. Szczególna radość płynie z rozpoczęcia pracy Zespołu Opieki Duszpasterskiej w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu przy ul. Szamarzewskiego 62. Grupa wolontariuszy włączyła się w pracę duszpasterską m.in. poprzez prowadzenie modlitw w kaplicy szpitalnej, czytanie czytań liturgicznych podczas Mszy św., rozmowy z chorymi i przyjmowanie intencji od chorych oraz modlitwę w intencjach chorych. Cieszymy się, że pacjenci otwarcie przyjmują posługujących i sami włączają się w prowadzenie modlitw.

Prosimy wszystkich odwiedzających naszą stronę o modlitwę w intencjach pozostawionych przez chorych w kaplicy szpitalnej!

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w pracę zespołu, jak i chętnych do dzielenia się swoimi doświadczeniami w pracy z chorymi, a zwłaszcza pracy grup parafialnych na spotkania po Mszach św. NKJP o 18.00 w 3 wtorek miesiąca w Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów w Poznaniu.

W 150. rocznicę urodzin św. Urszuli

17 KWIETNIA 2015 ROKU PRZEŻYWALIŚMY 150 ROCZNICĘ URODZIN ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ. W sposób szczególny jednoczyła się z Chrystusem konającym na Krzyżu. Założyła zgromadzenie sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

Niech poniższe myśli Świętej będą dla nas inspiracją, by wciąż zbliżać się do Pana Jezusa i prowadzić do Niego naszych bliźnich:

Krzyż to źródło łaski, źródło miłości, źródło zasług, jeżeli umiemy dobrze go przyjmować i dźwigać i jeżeli z krzyża zrobimy sobie przyjaciela, kochanego towarzysza naszej ziemskiej pielgrzymki.

Piękna to rzecz cierpieć, byleby cierpieć z miłością i weselem.

Cierpienie z miłości ku Bogu rodzi szczęście, które się objawia w nieustannej pogodzie ducha i stałym uśmiechu na ustach, choćby oczy były pełne łez.

Więcej…

Msza święta w 10. rocznicę powstania Niewidzialnego Klasztoru.

W środę 8 kwietnia o godz. 10.00 biskup diecezji Fréjus-Toulon Dominik Rey odprawi Mszę św. w prywatnej kaplicy Martiala Codou - diakona stałego i założyciela Niewidzialnego Klasztoru św. Jana Pawła  II.

Jest to 10-ta rocznica otrzymania w dniu pogrzebu Jana Pawła II duchowej intuicji Niewidzialnego Klasztoru.
Jak informuje ks. Piotr Ilwicki, duchowy opiekun Niewidzialnego Klasztoru we Francji: "Dzieło rozwija się pomału, stąd obecność naszego biskupa jest czymś dla nas ważnym.
Mszę św. będzie transmitowało Radio Maria France www.radiomaria.fr. Wkrótce podzielimy się z Wami relacją z tego wydarzenia."

Fotorelacja z Mszy św w 10. rocznicę powstania Niewidzialnego Klasztoru

8.04.2015 r. w 10. rocznicę pogrzebu św. Jana Pawła II bp. Dominik Rey odprawił Mszę św. w domowej kaplicy diakona Martiala Codou.
Licznik odwiedzin

Dzisiaj20
Wczoraj139
Wizyt w tygodniu262
Wizyt w miesiącu3071
Łącznie wizyt86653

VCNT - Visitorcounter