sobota 23 Lis 2024
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. środa miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II – Monastère Invisible de Jean Paul II

Orędzie na XXIII Światowy Dzień Chorego

Cierpienie może być czasem łask.

O mądrości serca wyrażającej się słowami z Księgi Hioba „Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi” (29, 15) pisze Ojciec Święty w orędziu na Światowy Dzień Chorego. Będzie on obchodzony 11 lutego 2015 r.

Franciszek zaznacza na wstępie, że postawą prawdziwej chrześcijańskiej mądrości jest otwartość umysłu i serca na cierpiących braci oraz umiejętność dostrzegania w nich obrazu Boga. Konsekwencją jest służba bliźnim z cierpliwością i wytrwałością. Posługa ta jest niejednokrotnie cicha i trudna, jednak to jedyna droga skutecznego dawania potrzebującym miłości i pokrzepienia. „Jakież wielkie kłamstwo kryje się natomiast w niektórych wyrażeniach, które kładą nacisk na tzw. «jakość życia», przekonując, że życie poważnie dotknięte chorobą nie jest warte dalszej egzystencji!” – pisze Papież. Przypomina także potrzebę „wyjścia poza siebie ku bratu” jako podstawowy wymóg Ewangelii przeżywanej w sposób misyjny.

Ojciec Święty odnosi się także do kwestii cierpienia niezawinionego. Jest to prawdziwa tajemnica, w którą wejść można jedynie w świetle Chrystusowego Krzyża. „Prawdziwa miłość jest dzieleniem się bez osądzania, bez usiłowania nawracania drugiego; jest wolna od fałszywej pokory, która w gruncie rzeczy szuka uznania i chełpi się z dokonanego czynu” – stwierdza Franciszek. Zaznacza przy tym, że i czas cierpienia może być „uprzywilejowanym czasem łaski i źródłem do uzyskania i umocnienia mądrości serca”. „Również osoby zanurzone w tajemnicy cierpienia i bólu, przyjętego jednak z wiarą, mogą stać się żywymi świadkami tej wiary, która pozwala współistnieć z samym cierpieniem, pomimo że ludzka inteligencja nie jest w stanie do końca go zrozumieć” – napisał Papież w orędziu na XXIII Światowy Dzień Chorego.

Tekst pochodzi ze strony pl.radiovaticana.va

Niedziela Świętej Rodziny 28.12.2014 r.

Papież Franciszek: "Dlatego Święta Rodzina z Nazaretu jest święta, ponieważ koncentruje się na Jezusie"
Gdy rodzice i dzieci razem oddychają klimatem wiary, to "mają energię, która pozwala im stawić czoła próbom również trudnym, jak ukazuje doświadczenie Świętej Rodziny, na przykład w przypadku dramatycznej ucieczki do Egiptu".
Światło, które pochodzi od Świętej Rodziny "zachęca nas do ofiarowania ludzkiego ciepła w tych rodzinnych sytuacjach, w których, z różnych powodów, brakuje pokoju, brakuje harmonii i przebaczenia".
Papież modlił się za wszystkie rodziny znajdujące się w trudnych sytuacjach: chorób, dyskryminacji, bezrobocia, zmuszonych do emigracji i przeżywających wewnętrzne kryzysy. W ich intencji odmówiono modlitwę "Zdrowaś Mario".

Błogosławieństwo dla diakona Martiala Codou i członków Niewidzialnego Klasztoru po wizycie w Watykanie

Watykan, 27 października 2014 roku

Sekretariat Stanu
Pierwsza Sekcja – Sprawy Ogólne
N. 50.668

Pan Martial CODOU
LA GARDE FREINET

Panie,
Z członkami Twojej wspólnoty przekazałeś Ojcu Świętemu listy (od członków NK JP II), do których dołączyłeś swoją książkę, aby podzielić się z nim waszym doświadczeniem wiary.
Poruszony Twoim zaufaniem i świadectwem synowskiego przywiązania, Ojciec Święty bardzo Ci dziękuje, jak i za Twoje modlitwy. Prosi Jezusa Zbawiciela, aby Ciebie umocnił na Twojej drodze wiary i w Twoim apostolacie. Powierzając Ciebie Matce Bożej, z całego serca Ci błogosławi, rozciągając swoje błogosławieństwo na wszystkie drogie Ci osoby, specjalnie na członków Twojej wspólnoty.
Z pełnymi wyrazami szacunku dla Pana w Chrystusie.

Mgr Peter B. Wells
Asesor

Uroczystość św. Jan od Krzyża w Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu

Oczyszczenie duszy dokonuje się przez cierpienie; tylko droga krzyżowa wiedzie na wyżyny doskonałości:
Uciążliwa i bolesna praca nad sobą, nad opanowaniem poruszeń zepsutej natury, zwłaszcza pychy pożądliwości oczu i ciała; cierpienie, które rodzi się z nienasyconego pragnienia postępu w miłości oraz w doskonałej służbie Bożej; cierpienie pochodzące z świadomości własnej nędzy, niewierności oraz niezliczonych braków we wszystkich czynnościach swoich; cierpienia związane ze stanem zdrowia, z warunkami materialnymi i rodzinnymi; cierpienia pochodzące z braku zrozumienia u najbliższych i z niepowodzeń; cierpienia na widok tylu dusz idących drogą zatracenia.

Więcej…








Licznik odwiedzin

Dzisiaj31
Wczoraj51
Wizyt w tygodniu286
Wizyt w miesiącu1033
Łącznie wizyt211218

VCNT - Visitorcounter