wtorek 23 Kwi 2024

Papież Franciszek podczas audiencji dla uczestników pielgrzymki Stowarzyszenia Cichych Pracowników Krzyża 17.05.2014 r.

Papież, podczas spotkania ze wspólnotą Cichych Pracowników Krzyża www.cisi.pl, przypomniał, że założyciel wspólnoty, bł. ks. Luigi Novarese uczył, formując chorych i niepełnosprawnych, by swoje cierpienie zaprzęgli do działalności apostolskiej. Także takie osoby mogą stać się wsparciem i światłem dla innych cierpiących, przemieniając zarazem własne środowisko.

„Posiadając ten charyzmat jesteście dla Kościoła darem – kontynuował Franciszek. – Wasze cierpienia, niczym Jezusowe rany, z jednej strony są zgorszeniem dla wiary, ale z drugiej są jej sprawdzianem, znakiem, że Bóg jest Miłością, że jest wierny, miłosierny, że jest pocieszycielem. Zjednoczeni z Chrystusem zmartwychwstałym jesteście czynnym podmiotem dzieła ewangelizacji i zbawienia. Zachęcam was, byście byli blisko cierpiących w waszych parafiach jako świadkowie Zmartwychwstania. W ten sposób ubogacacie Kościół i włączacie się w misję duszpasterzy, modląc się i ofiarując własne cierpienia także za nich. Bardzo wam za to dziękuję!

za serwisem Radia Watykańskiego czytaj: pl.radiovaticana.va
czytaj także: apchor.pl