czwartek 25 Kwi 2024

KODNiK - 2 spotkanie 08.10.2014 r.

W drugim dniu kursu podczas wykładów prelegenci przekazali słuchaczom dalsze informacje związane z opieką duszpasterską nad chorymi.
Zostały omówione następujące tematy :

1. Instytucje pomocowe w opiece nad chorymi i ich specyfika.
2. Zagadnienie bólu totalnego, opieki paliatywnej, troski o choregi oraz bliskich mu osób.
3. Społeczno-prawne podstawy opieki duszpasterskiej.
Spotkanie wypełniono bogatą treścią, przekazaną w sposób zwięzły, z dużą wrażliwością na potrzeby chorych i zaangażowaniem emocjonalnym. Wszystkie prezentacje bardzo pobudzały do refleksji i uświadomiły jak wielkie są potrzeby w tym zakresie. Szczególnymi darami jakie możemy dać chorym są czas, umiejętność aktywnego słuchania oraz akceptacja.
Wyjątkowo poruszył mnie osobiście przekaz p. Justyny oraz ks. Jana, którzy są związani z podopiecznymi w Szpitalu Psychiatrycznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie.
Ks. Jan zwrócił się z prośbą o modlitwę za kapelanów.