niedziela 10 Gru 2023
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. środa miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Słowo Katarzyny Elżbiety na 30 kwietnia 2015 roku.

Katarzyna Elżbieta jest autorką książki „Widziałam upadek żelaznej kurtyny. Do Was wszystkich, którzy cierpicie..." wyd. FlosCarmeli.  Zaprasza chorych, by ofiarowali swoje cierpienia w wymiarze misyjnym.

Słowo, które nieustannie zamieszkuje moje serce jest następujące: „Nie cierpcie bez potrzeby, to nie służy niczemu” jak mawiała Marta Robin. Smutna sprawa naszych dni, gdy widzimy tyle osób uginających się pod ciężarem zbyt trudnym do uniesienia, a przecież Pan Jezus powiedział: „Mój ciężar jest lekki, a brzemię moje słodkie”. Dzieje się tak dlatego, że nie potrafimy nadać sensu naszemu życiu i sprawom z nim związanym, które nas obciążają. Stąd aż chce mi się krzyczeć do takich ludzi: Jezus otwiera na nas swoje ramiona, gdyż nam powiedział „Przyjdźcie do mnie wy, którzy uginacie się pod ciężarem trosk, weźcie mój krzyż, a Ja was umocnię”.

Skąpani jesteśmy w atmosferze zanieczyszczonej przez media, która zatruwają ludzi sloganami: trzeba, by życie było łatwe, nie należy cierpieć. Wtedy łatwo możemy znaleźć się w pułapce, w jaką wpadł święty Piotr, kiedy Jezus mówił o krzyżu. Wtedy Piotr zapewniał Jezusa, że nigdy coś podobnego na Niego nie spadnie, a Jezus potraktował go na równi z Szatanem.

Bóg nas stworzył do życia z Nim, a nie do pustki życiowej na ziemi. Święty Jan Paweł II powiada: Jest wielkie zapotrzebowanie na chrześcijan stworzonych do życia wiecznego a nie do przemijalnego tu na ziemi i to życie wieczne w Bogu mamy wszystkim ogłaszać.

We Francji robi się coś przeciwnego. Jeśli cierpisz, ulżymy twoim cierpieniom przez eutanazję i tak będzie najlepiej… Piotr mówi: jeśli widzicie stojącego przed wami paralityka, to tak jest z powodu Jezusa! Jeśli nie jesteśmy jeszcze w więzieniu, to znaczy, że nie ogłaszamy światu tego, co głosi Kościół w odniesieniu do ludzkiego życia. W Dziejach Apostolskich nie mówi się: bla bla bla, ale apostołowie głoszą Jezusa umarłego i zmartwychwstałego, aby dać słuchającym ich nadzieję w życiu doczesnym.

Jeśli młodzież zażywa narkotyki, to nic dziwnego, bo nie wie, że Bóg ją kocha i jest coś innego niż pustka w jej życiu. Chrystus z obfitością wypełnia tę pustkę w nas przez Dobrą Nowinę będąc przy nas nieustannie i towarzysząc nam na każdym kroku. Jeśli jest przy nas każdego dnia to po to, by czynić lekkim ciężar naszych spraw, jeśli tylko Mu na to pozwolimy.

W piekle nie będzie już morfiny, ani innych twardych używek… Ludzie myślą, że są w piekle na tej ziemi, a tymczasem jesteśmy wezwani do życia w jedności z Bogiem, który umiłował nas do końca. Krzyż Jezusa nie jest krzyżem śmierci, ale krzyżem życia, o którym mówię jako osoba doświadczona niepełnosprawnością. Diabeł próbuje nas oszukać karykaturując krzyż, by w zamian dawać nam fałszywe krzyże skrojone na miarę ludzką, która nie jest miarą Jezusa dającego nam pokój i wyzwolenie od wszelkiego rodzaju zła.

Słowa świętego Jana Pawła II z listu Salvifici doloris docierają do nas z całym swym bogactwem: „Proszę was wszystkich, którzy cierpicie, byście z waszych cierpień wykrzesali moc dla Kościoła”. A jak to jest możliwe? Po prostu ofiarowując nasze słabości Jezusowi, który przekształca nas odziewając swoją mocą. Jak święta Teresa od Dzieciątka Jezus wystarczy przyjąć, że jesteśmy biedni i słabi. Możemy siebie nawzajem podtrzymywać w szkole świętej Teresy, świętej Faustyny Kowalskiej, świętego Jana Pawła II. Którzy gotowi są nam pomagać, jeśli tylko poprosimy ich o pomoc.

Teraz wołajmy do Boga, niech przyjdzie nam z pomocą i zjawi się na pomoc światu!

 Licznik odwiedzin

Dzisiaj21
Wczoraj29
Wizyt w tygodniu205
Wizyt w miesiącu254
Łącznie wizyt192190

VCNT - Visitorcounter