poniedziałek 16 Lip 2018

17. lipca. godz. 18:00 Zapraszamy!

Dzień Chorego 2016. ZOD w Centrum Torakochirurgii.
Wpisany przez PiotrBr
sobota, 05 marca 2016 20:13

DZIEŃ CHORYCH

W WIELKOPOLSKIM CENTRUM PULMONOLOGII I TORAKOCHIRURGII

W Dzień Chorego w szpitalnej Kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii po Mszy św.  wolontariusze Zespołu Opieki Duszpasterskiej wraz z obecnymi tam chorymi przyjęli Sakrament Chorych.

Potem wolontariusze udali się na oddziały. Wszyscy mieli koszyczki pełne przygotowanych dla chorych życzeń, wcześniej oczywiście pobłogosławionych przez kapelana ks. Jana.

Odwiedzono wszystkich chorych. Wszyscy dostali kolorowe karteczki zawierające słowa otuchy i życzenia powrotu do zdrowia. Życzenia składano też personelowi szpitalnemu. Odwiedziny i życzenia wywoływały najpierw zdziwienie, a potem wzruszenie i radość.

Uśmiech na twarzach chorych, a często i łzy w oczach, podziękowanie i prośby o modlitwy były dla wolontariuszy największą nagrodą.

Wizyt w tygodniu15
Wizyt w miesiącu1280