czwartek 28 Mar 2024

Konferencja nt. Zespołowej Opieki Duszpasterskiej
Wpisany przez PiotrBr
sobota, 05 marca 2016 21:24

Konferencja rozpocznie się 12.03. o godz. 9.00 w budynku B Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu przy ul. Wieżowej 2/4.

Zapraszamy Księży Kapelanów, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej oraz wszystkie osoby, które opiekują się chorymi na Konferencję na temat Zespołowej Opieki Duszpasterskiej. Celem tego spotkania jest przedstawienie idei holistycznego spojrzenia na zdrowie człowieka, a przede wszystkim tego, jak wspierać chorych przewlekle i ich rodziny. Lekarz opowie o tym, kiedy należy być ostrożnym podczas udzielania sakramentów, a ksiądz bioetyk o moralnych aspektach różnych terapii. Poznamy też osobiście koordynatorów zespołów opieki duszpasterskiej, którzy przedstawią działania wolontariuszy w szpitalach. Życzymy uczestnikom, aby po wykładach mogli jeszcze lepiej wspierać swoich chorych, również w aspekcie duchowym. Do zobaczenia!
Lek. Maciej Klimasiński

Łącznie wizyt196684