piątek 24 Maj 2024
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. środa miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Informacje
XXVII Światowy Dzień Chorego

Na 27. Światowy Dzień Chorego przypadający 11 lutego w 161. rocznicę pierwszego objawienia w Lourdes papież Franciszek ogłosił Orędzie „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8).
opoka.org.pl/biblioteka/Franciszek/chorzy2019
Są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości.

W Śródmiejskim Centrum Klinicznym w Warszawie 8.02.2019 r. Orędzie Franciszka zaprezentowali przedstawiciele Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia z bp. Romualdem Kamińskim. W konferencji wziął udział minister zdrowia Łukasz Szumowski, który podzielił się m.in. swoim doświadczeniem pracy w Kalkucie u boku św. Matki Teresy.

Musimy codziennie uświadamiać sobie, że jesteśmy dłużnikami, bo otrzymaliśmy od Boga niezwykłe dary i to w takiej ilości, że trudno to ogarnąć sercem i myślą. Wśród nich jest życie i zdrowie – mówił bp Romuald Kamiński podczas konferencji prasowej przed XXVII Światowym Dniem Chorego.  Relacja: ekai.pl/prezentacja-oredzia-franciszka-na-xxvii-swiatowy-dzien-chorego

 
Rekolekcje Adwentowe w Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu

We wtorek, 18.12.2018 zapraszamy na  rekolekcje - szczegóły  https://www.facebook.com/sanktuarium.jozef/

 
Kurs Opieki Duszpasterskiej 2018

Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II, już po raz piąty, organizuje Kurs, który skierowany jest do: lekarzy, pielęgniarek, studentów kierunków medycznych, księży kapelanów, szafarzy Najświętszego Sakramentu, wolontariuszy hospicjów, pracowników Domów Opieki Społecznej, a także do osób “prywatnych” opiekujących się chorym bliskim w domu.

W tym roku zaprosiliśmy wielu nowych wykładowców, a także zastosujemy bardziej dynamiczną formę zajęć - więcej pracy w grupach i czasu na dyskusje.

Zagadnienia i osoby prowadzące (m.in.):

Chrześcijański sens cierpienia: ks. prał. Andrzej Rygielski, ks. Adam Sikora, 
Egzegeza biblijna, ks. prof. Janusz Nawrot
Modele relacji opiekun-pacjent. W poszukiwaniu nowych rozwiązań, ks. prof. Andrzej Bohdanowicz
Choroba drogą do świętości? o. Placyd Ogórek OCD

O wspólnotowej opiece duszpasterskiej nad chorymi: ks. Arkadiusz Zawistowski - kapelan szpitalny i duszpasterz służby zdrowia (Warszawa), wspólnota: Cisi Pracownicy Krzyża

Geriatria. Jak wspierać osobę starszą? br. lek. Łukasz Dmowski OH (Wrocław)

Ponadto: 
Codzienność w Hospicjum, Lek. Karolina Grosicka
Prawo pacjenta do umierania, Paulina Tomkiewicz

Misją Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II, która stanowi inspirację organizatorów Kursu, jest złożenie propozycji ofiarowania z miłością Panu Bogu swoich codziennych cierpień fizycznych i duchowych.

Taka postawa osoby chorej, niepełnosprawnej, przeżywającej żałobę, czy po prostu starszej i samotnej często prowadzi do “uzdrowienia wewnętrznego” czyli akceptacji swojego Krzyża i życia pełnego nadziei i radości pomimo zmęczenia i bólu.

Na kursie uczymy się jak wspierać chorych w poszukiwaniach egzystencjalnych poprzez opiekę duchową, która - świadczona przez kapłanów najczęściej koncentruje się wokół udzielania sakramentów, a w przypadku osoby świeckiej - aktywnego słuchania i współczucia, delikatnej pielęgnacji, troskliwej obecności.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie na nr 577 799 910.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie!

 
Martial Codou w Polsce

 
Uroczystość św. Józefa i ogłoszenie sanktuarium Bazyliką Mniejszą

19.03.2017 godz. 1300 - Uroczyste ogłoszenie nadania Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu tytułu bazyliki mniejszej podczas Mszy św. pod przewodnictwem ks. abp Stanisława Gądeckiego.

20.03.2017 Uroczystość św. Józefa Opiekuna Rodzin
- o 1800 – Msza św. dziękczynna za nadanie tytułu bazyliki mniejszej Sanktuarium św. Józefa
- o 1900 – koncert Jacka Kowalskiego

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
Wczoraj39
Wizyt w tygodniu193
Wizyt w miesiącu1091
Łącznie wizyt199196

VCNT - Visitorcounter