niedziela 10 Gru 2023
 • default style
 • red style
 • blue style
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
 • Narrow screen resolution
 • Wide screen resolution
 • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. środa miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Kazania, rozważania, homilie
Kazanie z Mszy św. za nieuleczalnie chorych i o pokój serca 19.11.2013

Nieuleczalnie chorzy i pokój serca... Wydaje się, że to są dwie sprzeczności, a jednak próbujemy je jakoś scalić po chrześcijańsku.

Więcej…
 
Kazanie o. Wojciecha - 17.09.2013

I wątek. O św. Rafale Kalinowskim. L 248, do Jakuba Gieysztora, Smoleńsk, 9.11.1873

 1. Jeszcze wciąż przebywa w Smoleńsku, jeszcze wciąż czeka na pozwolenie wyjazdu, jeszcze wciąż jest w pewnym rozdarciu. Dlatego cieszy go fakt, że Jakub, mieszkający już w Warszawie ma swoją stałą pracę. „Ma ona swoje niesmaki i ciężary jak wiele innych, ale nie bez tego, żeby nie miała mieć i swej jaśniejszej strony. Zazdroszczę Ci jej o tyle, o ile wolno bez grzechu, ciesząc się z powodzenia bliźniego, trochę potęsknić, czyli pożalić się, nad swoim tułactwem.
 2. Pojawiają się jeszcze inne dwa wątki w tym liście.
Więcej…
 
Kazanie o. Wojciecha - 18.06.2013

I wątek – List 246 o.Rafała do Jerzego Kalinowskiego, Smoleńsk, 23.10.1873 r.

 1. 1. Ojciec Rafał, a w tym okresie jako Józef, starszy brat, pisze list do swojego ukochanego brata, Jurka, który był związany szczególnie ze starszym bratem i który również starał się o  podjęcie tradycji rodzinnej i jej zachowanie.
 2. 2. List pisany jest na krótko przed zakończeniem swojego pobytu w Smoleńsku, dopełnia ostatnich formalności, ale całe zmaganie z biurokracją podjęła na siebie siostra Masia w  Petersburgu.
Więcej…
 
Kazanie o. Wojciecha 16.04.2013 – Msza Św. za nieuleczalnie chorych i za pokój serca.

To, co wydaje się w naszym życiu bólem i cierpieniem bez sensu – może nadać sens życia innym ludziom!
Wątek Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II.

Tajemnicza służba siostry kucharki. Gdy podczas jednej ze swych podróży biskup Ketteler odprawiał mszę św. w jednym z klasztorów, był tak bardzo przejęty, że z trudem odprawił ją do końca. Po mszy poprosił przełożoną o pozwolenie porozmawiania z wszystkimi siostrami. Po odbyciu tej rozmowy zapytał przełożoną, czy jednak nie brakowało którejś z sióstr. Odpowiedziała, że jedynie siostra kucharka była nieobecna z powodu licznych zajęć. Biskup wyraził chęć spotkania się z nią. Owa siostra kucharka z prostotą wyjaśniła powody swojej nieobecności:

Więcej…
 
Znamy drogę prawdziwą.

HOMILIA Z MSZY WIGILII PASCHALNEJ 2013

1. „Dlaczego szukacie wśród umarłych Tego, który żyje”

Te słowa w dzisiejszej Ewangelii kierują aniołowie do niewiast, które nie znalazły w grobie Ciała Jezusa Chrystusa. Przypomnijcie sobie, co do Was mówił, kiedy jeszcze przebywał w Galilei”.

Dziś również przeżywamy tajemnicę pustego grobu. Ktoś powie, że to coroczne inscenizacje, które Wam urządzamy. Jeśli tak, to inscenizacją był również pusty grób, o którym mówi dzisiejsza Ewangelia, inscenizacją byłby cały Kościół.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5