wtorek 26 Paź 2021
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. wtorek miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Teksty
Mam Karmel w ulubionych

Mam Karmel w ulubionych. Znalazłam go przez wyszukiwarkę. Miałam dość tekstów religijnych z gatunku „What Jesus Would Do”. Przypomniałam sobie o prostej i mądrej św. Teresce. I tak weszłam na Karmel.pl.

Tam rzeczywiście znalazłam Myśli św. Teresy na Każdy Dzień, a potem też Karmelitański Codziennik. To był rok 2007, początek. Karmel był rzeczywiście inny niż reszta świata. Poważny i bardzo konkretny. Wskazujący, jak twardo stąpać po ziemi, każdego dnia z osobna. Odtąd to od Tereski i Codziennika rozpoczynałam swój dzień pracy.

Spodobało mi się to, że pisarze Karmelu zalecają używanie rozumu i wyrabianie w sobie silnej woli, a nie „wczuwanie się” i analizowanie, „co Pan Bóg ma na myśli”.

Więcej…
 
Noc ciemna wg św. Jana od Krzyża - rozważania cz.1

Więcej…
 
Jestem bardzo zadowolony ... Zakończyła się II edycja Kursu Opieki Duszpasterskiej
środa, 11 listopada 2015 10:33

Zajęcia z opieki pielęgniarskiej nad chorymi, które były dopełnieniem II Kursu Opieki Duszpasterskiej, zakończyły cykl 6 tegorocznych spotkań kursowych we wtorki od 29. września do 10. listopada.

Aby Kurs wydał oczekiwane owoce zapraszamy wszystkich uczestników obu edycji kursu oraz wszystkich członków Niewidzialnego Klasztoru do odprawienia rekolekcji Niewidzialnego Klasztoru św. Jana Pawła II:

Duchowość świętych Karmelu pomocą na drodze zawierzenia i ofiarowania

w dniach 27-29.11. w Gnieźnie pod kierownictwem o.Wojciecha. Zgłoszenia mailem do 16.11. na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Poniżej publikujemy wrażenia z kursu pisane z punktu widzenia organizatora. Zachęcamy uczestników do przesyłania swoich opinii i wrażeń z kursu na powyższy adres maila.

Więcej…
 
Niech Najświętsza Panna wspiera nas w poszukiwaniu i naśladowaniu Jezusa, który jest "prawdziwym chlebem" i daje życie wieczne.

Papież Franciszek przed modlitwą Anioł Pański w 18 Niedzielę Zwykłą - 02.08.2015r., nawiązując do czytanego podczas Mszy św. fragmentu Ewangelii św. Jana, zachęcił do szukania w swoim życiu Jezusa, który jest "prawdziwym chlebem" i daje życie wieczne. Powiedział:
Prawdziwa istota naszego ziemskiego istnienia zmierza do celu w wieczności, polega na spotkaniu z Nim, który jest darem i dawcą oraz przypomina nam, że ludzkie dzieje z ich cierpieniami i radościami należy postrzegać w perspektywie wieczności, to znaczy w tej perspektywie ostatecznego spotkania z Nim.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 17Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Wczoraj26
Wizyt w tygodniu30
Wizyt w miesiącu846
Łącznie wizyt168853

VCNT - Visitorcounter