poniedziałek 25 Maj 2020
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. wtorek miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Teksty
Święci Jan XXIII i Jan Paweł II

Jan XXIII i Jan Paweł II współpracowali z Duchem Świętym, aby odnowić i dostosować Kościół do jego pierwotnego obrazu, który nadali mu święci w ciągu wieków. Nie zapominajmy, że to właśnie święci prowadzą Kościół naprzód i sprawiają, że się rozwija. Zwołując Sobór, Jan XXIII okazał taktowne posłuszeństwo Duchowi Świętemu, dał się Jemu prowadzić i był dla Kościoła pasterzem, przewodnikiem, który sam był prowadzony. To była jego wielka posługa dla Kościoła. Był papieżem posłuszeństwa Duchowi Świętemu....

W posłudze Ludowi Bożemu Jan Paweł II był papieżem rodziny. Kiedyś sam tak powiedział, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny. Chętnie to podkreślam w czasie, gdy przeżywamy proces synodalny o rodzinie i z rodzinami, proces, któremu na pewno On z nieba towarzyszy i go wspiera.

Niech ci obaj nowi święci pasterze Ludu Bożego wstawiają się za Kościołem, aby w ciągu tych dwóch lat procesu synodalnego był on posłuszny Duchowi Świętemu w posłudze duszpasterskiej dla rodziny."

papież Franciszek, fragment homilii wygłoszonej podczas Mszy św. kanonizacyjnej Czytaj całość


 
Przesłanie Papieża Franciszka do Polaków

Drodzy rodacy Błogosławionego Jana Pawła II!

Bliska już jest kanonizacja tego wielkiego człowieka i papieża, który przeszedł do historii jako Jan Paweł II. Cieszę się, że zostałem powołany do ogłoszenia jego świętości w najbliższą Niedzielę Miłosierdzia Bożego, na zakończenie oktawy Wielkanocnej. Jestem wdzięczny Janowi Pawłowi II, podobnie jak wszyscy członkowie Ludu Bożego, za jego niestrudzoną posługę, jego przewodnictwo duchowe, za to, że wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie wiary i za jego niezwykłe świadectwo świętości.

Więcej…
 
Świadectwo Pani Redaktor ...

Pani red. Aleksandra Pietryga na stronie katowice.gosc.pl w przededniu kanonizacji Jana Pawła II dzieli się z nami pięknym świadectwem, swoim odkryciem jak zmierzać do świętości na wzór Jana Pawła II:

"Świętości nie zdobywa się własnym wysiłkiem, z zaciśniętymi zębami i spoconym czołem. Świętość jest zawierzeniem się Bogu na 100 procent". Takiego zawierzenia uczy nas święty Jan Paweł II... czytaj całość

Warto także przypomnieć słowa red. Janusza Poniewierskiego z kwietnia 2011 roku, który na miesiąc przed beatyfikacją Jana Pawła II, po lekturze lekturze książki Martiala Codou "Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II" (wydanej przez Flos Carmeli) zachęcił nas, by kontynuować dziedzictwo św. Jana Pawła II, wstępując do "nowicjatu" Niewidzialnego Klasztoru. czytaj całość

 
Błogosławieństwo na ostatnie dni przygotowania do kanonizacji Jana Pawła II

Ojciec Święty wezwał Polaków do dobrego przygotowania na kanonizację Jana Pawła II

W słowie do Polaków w czasie audiencji ogólnej 02 kwietnia 2014 papież Franciszek przypomniał dziewiątą rocznicę śmierci Jana Pawła II:

„Rocznica śmierci Błogosławionego Jana Pawła II, przypadająca dzisiaj, kieruje naszą myśl do dnia jego kanonizacji, którą będziemy przeżywali na koniec tego miesiąca. Niech oczekiwanie na to wydarzenie będzie dla nas okazją do duchowego przygotowania się i ożywienia dziedzictwa wiary, jakie nam zostawił. Naśladując Chrystusa był on dla świata niezmordowanym głosicielem Bożego słowa, prawdy i dobra. Świadczył dobro nawet swoim cierpieniem. To było nauczanie jego życia, na które Lud Boży odpowiedział wielką miłością i czcią. Niech jego wstawiennictwo umocni w nas wiarę, nadzieję i miłość. W dniach tego przygotowania niech was wspiera moje Apostolskie Błogosławieństwo”.

Tekst pochodzi ze strony pl.radiovaticana.va

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 17Licznik odwiedzin

Dzisiaj28
Wczoraj55
Wizyt w tygodniu28
Wizyt w miesiącu1281
Łącznie wizyt148075

VCNT - Visitorcounter