poniedziałek 25 Maj 2020
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. wtorek miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Teksty
Papież Franciszek do chorych 09.11.2013

Papież Franciszek zwracając się 09.11.2013 r. do chorych i ich opiekunów z włoskiego stowarzyszenia UNITALSI powiedział:

„Drogie siostry i bracia, chorzy!
Nie uważajcie się tylko za przedmiot solidarności i miłosierdzia, ale czujcie się w pełni uczestnikami życia i misji Kościoła.
Macie swoje miejsce, specyficzną rolę w parafii i w każdym środowisku kościelnym.
Wasza obecność, cicha, ale bardziej wymowna od wielu słów, wasza modlitwa, codzienne ofiarowanie swych cierpień w jedności z tymi, które Jezus ukrzyżowany poniósł za zbawienie świata, cierpliwa i nawet radosna akceptacja własnej sytuacji są duchowymi zasobami, bogactwem każdej wspólnoty chrześcijańskiej.
Nie wstydźcie się być cennym skarbem Kościoła!
”. (za pl.radiovaticana.va)

 
Wspomnienie liturgiczne bł. papieża Jana Pawła II 22.10.

Zakończenie listu apostolskiego Salvifici Doloris, O chrześcijańskim sensie ludzkiego cierpienia:

Wraz z Maryją, Matką Chrystusa, stojącą pod Krzyżem, zatrzymujemy się przy wszystkich krzyżach współczesnego człowieka.Przyzywamy wszystkich Świętych, którzy w ciągu dziejów byli szczególnymi uczestnikami cierpień Chrystusa. Prosimy, aby nas wspierali.
I prosimy Was wszystkich, którzy cierpicie, abyście nas wspierali. Właśnie Was, którzy jesteście słabi, prosimy, abyście stawali się źródłem mocy dla Kościoła i dla ludzkości. W straszliwym zmaganiu się pomiędzy siłami dobra i zła, którego widownią jest nasz współczesny świat — niech Wasze cierpienie w jedności z Krzyżem Chrystusa przeważy!
Wszystkim umiłowanym Braciom i Siostrom z serca udzielam Apostolskiego Błogosławieństwa.
Jan Paweł II, w Rzymie, u Św. Piotra, 11 lutego 1984 roku, w dniu liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, w szóstym roku Pontyfikatu.

W październiku wraz z Maryją, odmawiając jej Różaniec święty, ofiarujmy dobremu Ojcu z miłością nasze cierpienia obecne i przyszłe w intencjach Kościoła, a w szczególności w intencji rodzin, odmawiając modlitwę poświęcenia się Niewidzialnemu Klasztorowi Jana Pawła II. (pełny tekst modlitwy: Modlitwy Niewidzialnego Klasztoru)

...Spraw, abym każdego dnia kochał Cię coraz mocniej, a jeśli mój język i moje ciało nie będą potrafiły wyrazić tej miłości, pragnę, aby moje serce wyrażało ją każdym uderzeniem.

Pomóż mi przyjmować moje życie w każdej chwili takim, jakie ono jest, z całkowitą akceptacją.
Niech przez ten akt miłości zjednoczy się ono ze źródłem życia w Twoim Sercu, które użyźnia duchowo wszystkie rodziny na ziemi..

Na drodze duchowej Różańca świętego, kontemplując wraz z Maryją święte Oblicze Chrystusa, starajmy się do Niego upodabniać w naszych codziennych sprawach ucząc się życia pokornego, ubogiego, ukrytego, cierpliwego i doskonałego. (patrz: List Apostolski, Rosarium Virginis Mariae nr 15).
Niech nasz Patron, bł. Jan Paweł II, nam w tym dopomaga!

 
Uroczystość św. Teresy z Avila 15.10.2013

Październikowa Msza św.wspólnoty Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II przypadła w dzień wspomnienia św. Teresy z Avila obchodzonego w Karmelu jako Uroczystość.

Ojciec Wojciech mszę św ofiarował w intencji o pokój serca i za nieuleczalnie chorych.

Niech dla wszystkich braci i sióstr Niewidzialnego Klaszotru pomocą będzie wiersz św. Teresy "Solo Dios Basta" (Bóg sam wystarcza), który nosiła zawsze w swoim brewiarzu:

Niczym się nie trwóż, niczemu się nie dziw,
wszystko przemija, Bóg się nie zmienia.

Cierpliwością osiągniesz wszystko.
Kto Boga posiada, niczego mu nie brakuje..

Bóg sam wystarcza.
 
Mała Droga św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Warto przyjrzeć się proponowanej przez Św. Teresę od Dzieciątka Jezus małej drodze, drodze dziecięctwa Bożego. Takie podejście do naszej wiary, naszych słabości, cierpienia praktykowane przez św. Teresę i jej naśladowców, takich jak sługa Boży ks. Aleksander Woźny może okazać się bardzo pomocne także dla braci i sióstr Niewidzialnego Klasztoru Jan Pawła II.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 17Licznik odwiedzin

Dzisiaj28
Wczoraj55
Wizyt w tygodniu28
Wizyt w miesiącu1281
Łącznie wizyt148075

VCNT - Visitorcounter