poniedziałek 10 Gru 2018

18. września. godz. 18:00 Zapraszamy!

Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II – Monastère Invisible de Jean Paul II

Kurs Opieki Duszpasterskiej 2018

Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II, już po raz piąty, organizuje Kurs, który skierowany jest do: lekarzy, pielęgniarek, studentów kierunków medycznych, księży kapelanów, szafarzy Najświętszego Sakramentu, wolontariuszy hospicjów, pracowników Domów Opieki Społecznej, a także do osób “prywatnych” opiekujących się chorym bliskim w domu.

W tym roku zaprosiliśmy wielu nowych wykładowców, a także zastosujemy bardziej dynamiczną formę zajęć - więcej pracy w grupach i czasu na dyskusje.

Zagadnienia i osoby prowadzące (m.in.):

Chrześcijański sens cierpienia: ks. prał. Andrzej Rygielski, ks. Adam Sikora,
Egzegeza biblijna, ks. prof. Janusz Nawrot
Modele relacji opiekun-pacjent. W poszukiwaniu nowych rozwiązań, ks. prof. Andrzej Bohdanowicz
Choroba drogą do świętości? o. Placyd Ogórek OCD

O wspólnotowej opiece duszpasterskiej nad chorymi: ks. Arkadiusz Zawistowski - kapelan szpitalny i duszpasterz służby zdrowia (Warszawa), wspólnota: Cisi Pracownicy Krzyża

Geriatria. Jak wspierać osobę starszą? br. lek. Łukasz Dmowski OH (Wrocław)

Ponadto:
Codzienność w Hospicjum, Lek. Karolina Grosicka
Prawo pacjenta do umierania, Paulina Tomkiewicz

Misją Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II, która stanowi inspirację organizatorów Kursu, jest złożenie propozycji ofiarowania z miłością Panu Bogu swoich codziennych cierpień fizycznych i duchowych.

Taka postawa osoby chorej, niepełnosprawnej, przeżywającej żałobę, czy po prostu starszej i samotnej często prowadzi do “uzdrowienia wewnętrznego” czyli akceptacji swojego Krzyża i życia pełnego nadziei i radości pomimo zmęczenia i bólu.

Na kursie uczymy się jak wspierać chorych w poszukiwaniach egzystencjalnych poprzez opiekę duchową, która - świadczona przez kapłanów najczęściej koncentruje się wokół udzielania sakramentów, a w przypadku osoby świeckiej - aktywnego słuchania i współczucia, delikatnej pielęgnacji, troskliwej obecności.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie na nr 577 799 910.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie!

Kazanie o. Szczepana - Msza św. Niewidzialnego Klasztoru - 16.01.2018 r.

Materiał filmowy z Mszy św. Niewidzialnego Klasztoru został uzupełniony fragmentem filmu Pawła Woldana "Totus Tuus" prezentowanego w Piwnicy Duchowej w dniu 28 listopada 2017 roku. Zdjęcie pochodzi z kalendarza Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na 2015 rok.

Martial Codou w Polsce

Kazanie o. Szczepana - Msza św. Niewidzialnego Klasztoru - 19.12.2017 r.

Wizyt w tygodniu24
Wizyt w miesiącu532