poniedziałek 04 Lip 2022
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. środa miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II – Monastère Invisible de Jean Paul II

Wracajmy do nauczania świętego Jana Pawła II

Podczas dziękczynnej Mszy św. na Placu Św. Piotra ks. kard. Angelo Comastri przypomniał słowa Jana Pawła II wygłoszone 29 maja 1994 r., podczas modlitwy “Anioł Pański”, gdy wrócił ze szpitala: “Chciałbym wyrazić dziś przez Maryję moją wdzięczność za dar cierpienia. Zrozumiałem, że ten dar był potrzebny. Zrozumiałem wtedy, że mam wprowadzić Kościół Chrystusowy w trzecie tysiąclecie przez modlitwę i wieloraką działalność, ale przekonałem się później, że to nie wystarcza: trzeba było wprowadzić go przez cierpienie – przez zamach trzynaście lat temu i dzisiaj przez tę nową ofiarę. Dlaczego właśnie teraz, dlaczego w tym roku, w Roku Rodziny? Właśnie dlatego, że rodzina jest zagrożona, rodzina jest atakowana. Także Papież musi być atakowany, musi cierpieć, aby każda rodzina i cały świat ujrzał, że istnieje Ewangelia – rzec można – «wyższa»: Ewangelia cierpienia, którą trzeba głosić, by przygotować przyszłość, trzecie tysiąclecie rodzin, każdej rodziny i wszystkich rodzin”.

Święty Janie Pawle II, wyjednaj nam z nieba dar wielkiego światła, by odnaleźć drogę Bożego planu w odniesieniu do rodziny. Jest to jedyna droga dająca rodzinie godność, prawdę miłości oraz przyszłość małżonkom i przyszłość dzieciom.

Kurs Opieki Duszpasterskiej 2016

W tym roku ponownie Kurs cieszył się ogromną popularnością. Uczestniczyli w nim lekarze, pielęgniarki, studenci kierunków medycznych, posługujący w hospicjach i domach pomocy, księża kapelani, nadzwyczajni szafarze Komunii świętej oraz Ci którzy opiekują się swoimi bliskimi w domach.

Na Kursie omówiliśmy tematykę pomocy duchowej chorym wobec zagadnienia bólu totalnego, wsparcia w okresie choroby przewlekłej oraz w czasie umierania. Dowiedzieliśmy się o organizacji zespołowej opieki duszpasterskiej na przykładzie hospicjum w Bydgoszczy oraz o tworzeniu hospicjum perinatalnego w Poznaniu (czyli propozycji dla rodziców, którzy w czasie ciąży dowiadują się, że ich dziecko urodzi się śmiertelnie chore).

Nie zabrakło też wiadomości teologicznych o cierpieniu spisanych przez Świętych i Błogosławionych, a także zajęć praktycznych z pielęgnacji oraz wsparcia duchowego. W zakończeniu kursu wziął udział Jego Ekscelencja ks. biskup Grzegorz Balcerek.

Na załączonych zdjęciach możemy zobaczyć wypełnioną salę Edyty Stein w piwnicach Karmelu, wykładowców: Panią Karolinę Kramkowską i Pana Dominika Krzyżanowskiego.

Rozważania: Jezus -Baranek Paschalny: prawdziwie Miłosierny

Podczas Mszy św. Niewidzialnego Klasztoru o pokój serca i za nieuleczalnie chorych w trzeci wtorek marca 2016 roku usłyszeliśmy rozważania rekolekcyjne o. Serafina Tyszko OCD "Jezus -Baranek Paschalny: prawdziwie Miłosierny"

Kazanie o. Wojciecha - Msza św. Niewidzialnego Klasztoru 20.09.2016 r.
Licznik odwiedzin

Dzisiaj11
Wczoraj20
Wizyt w tygodniu11
Wizyt w miesiącu77
Łącznie wizyt175963

VCNT - Visitorcounter