poniedziałek 10 Gru 2018
 • default style
 • red style
 • blue style
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
 • Narrow screen resolution
 • Wide screen resolution
 • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
18. września. godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II – Monastère Invisible de Jean Paul II

Orędzie Ojca św. Benedykta XVI na 21 Światowy Dzień Chorego 11.02.2013 czytaj
Przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie – pisze Benedykt XVI – kończą słowa Chrystusa: „Idź, i ty czyń podobnie” (Łk 10, 37). Mamy „czerpać z nieskończonej miłości Boga, utrzymując z Nim żywą relację w modlitwie, siłę do tego, by na co dzień troszczyć się konkretnie, na wzór Miłosiernego Samarytanina, o osoby zranione na ciele i na duchu, proszące o pomoc, także gdy są to osoby nieznane czy pozbawione zasobów. Odnosi się to nie tylko do pracowników duszpasterstwa i służby zdrowia, ale do wszystkich, również do samego chorego, który może przeżywać swoją kondycję w perspektywie wiary”. Ojcowie Kościoła upatrywali w postaci Miłosiernego Samarytanina samego Jezusa, a w człowieku, który wpadł w ręce złoczyńców, ludzkość zranioną przez grzech. Chrystus „zniża się do cierpiącego człowieka, by przynieść nadzieję i światło”. Obecny Rok Wiary jest okazją, by wzmóc posługę charytatywną w naszych wspólnotach kościelnych. Wtedy każdy „stanie się Miłosiernym Samarytaninem dla drugiego człowieka, który jest obok nas”

Kazanie o. Wojciecha - 15.01.2013 MSZA ŚW. W INTENCJI O POKÓJ SERCA I ZA NIEULECZALNIE CHORYCH

1. Wątek św. Rafała. List 242, do matki, Smoleńsk, 4 października 1873

 1. Porusza różne wątki: jest niepokój o wyprawy, z odcieniem działań korupcyjnych, siostry Masi do Petersburga w jego sprawie, jest relacja z próby tymczasowego osiedlenia się w Smoleńsku.
 2. Uderza umiejętność panowania nad życiem, choć nie musiało mu być łatwo i pisze – „znowu jestem jakby na pływającej wyspie, niepewny o dzień jutrzejszy”.
 3. Przyjmuje jednak jedną zasadę ważną: „ale trzeba brać życie takim, jakim je Bóg daje, więc z dobrą myślą naprzód się posuwać, korzystając z poznania słabej strony naszej.

  Więcej…

Anna Grzegorczyk, Martial Codou - sługa Ewangelii (fragment)

Czy wizja M. Codou, autora książki Niewidzialny klasztor, należy do tych z prywatnych objawień, które - pod imprimatur zwierzchników Kościoła - stają się rzeczywistością godną zamieszkania; widzialną dla wielu poszukujących śladów Boga w swoim życiu?

Więcej…

Uśmiechnięta Malwina

Pewnego dnia jeden z członków personelu szpitala, który właśnie odwiedziłem, powiedział mi: „Martial, mamy tutaj babunię z amputowaną nogą. Jest bardzo zmęczona życiem... i cudowna. Nazywa się Malwina. Może mógłbyś ją odwiedzić...”.

Więcej…
Licznik odwiedzin

Dzisiaj24
Wczoraj50
Wizyt w tygodniu24
Wizyt w miesiącu532
Łącznie wizyt108878

VCNT - Visitorcounter